Vai zinājāt, cik populārs plovs ir visā pasaulē?

Plovs ir ļoti sens austrumu ēdiens, kas tiek likts uz Vidusāzijas tautu un kultūru galda jau daudzus gadsimtus.

Jebkurā Vidusāzijas valstī jūs varat ēst patiesi gardu plovu, kas pagatavots saskaņā ar visām šīs valsts tradīcijām.

Bet kā ir ar uzbeku plovu visā pasaulē? Cik populārs ir plovs ārpus Vidusāzijas valstīm?

Pēdējo 5 gadu laikā uzbeku virtuves restorānu skaits visā pasaulē ir pieaudzis 10 reizes. Tas galvenokārt ir saistīts ar tūrisma atvēršanu un reformu Uzbekistānā, arvien vairāk cilvēku sāka ceļot uz Uzbekistānu, lai iepazītos ar kultūru. Otrs faktors ir darbaspēka migrantu dabiskā migrācija no Vidusāzijas valstīm. Tas viss izraisīja milzīgu intereses pieaugumu par uzbeku virtuvi.

Ieskaties - cik uzbeku virtuves restorāni ir reģistrēti saskaņā ar restorānu biznesa nozares reģistru skaitīšanu dažādās valstīs 2022. gadam.

Latvija - 5

Lietuva -4

Igaunija -1

Somija - 2

Zviedrija -8

Norvēģija -1

Dānija - 2

Nīderlande -4

Vācija - 12

Austrija - 2

Francija - 7

Itālija - 4

Spānija - 6

Portugāle - 7

Grieķija -3

Melnkalne -1

Polija - 5

Čehija -4

Ukraina – 8

Japāna - 5

Dienvidkoreja - 3

ASV - 10

Kanāda - 3

Austrālija - 4

Jaunzēlande - 1

AAE — 8

 

Šajā sarakstā iekļautas iestādes ar restorāna statusu, kā arī tie uzņēmumi, kas brīvprātīgi reģistrējušies uzņēmumu informācijas reģistrā. Tas nozīmē, ka patiesībā to var būt daudz vairāk.

Vēl daži šī gada jaunumi: Osh Restaurant & Grill, nacionālās uzbeku virtuves restorāns, kas darbojas Nešvilā, (ASV Tenesī štata galvaspilsēta) 2022. gadā ieņēma 9. vietu Amerikas Savienoto Valstu labāko restorānu reitingā.

Uzbeku virtuve un plovs piepilda un iekaro pasauli ar lielu ātrumu. Un tā nav nejaušība, jo Uzbekistānas virtuve un tās tradīcijas satur unikālas saldā, sāļā un pikantā garšvielu kombinācijas. Viss ir tik harmoniski apvienots, ka to ir grūti aizmirst un grūti atkārtot. Viss kļuva iespējams pateicoties Centrālāzijas valstu unikālajai atrašanās vietai. Kalnu ieskauta lielos līdzenumos. Apkārt kaimiņi - Indija, Ķīna un Pakistāna. Asi kontinentāls klimats, vasarā karsts, ziemā auksts. Cilvēki ir ļoti strādīgi un laipni. Viss iepriekš minētais veicināja īpašu, pārsteidzoši gardu ēdienu radīšanu.

Tagad, ceļojot uz gandrīz jebkuru pasaules valsti, noteikti varēsiet atrast un apmeklēt uzbeku restorānu un nobaudīt gardu plovu.