Kāzas - daudzu cilvēku dzīvē, tas ir viens no galvenajiem notikumiem, šai dienai gatavojas no bērnības. Meitenes sapņo par prinčiem, zēni par princesēm.

Kāzām gatavojas daudzus gadus, godbijīgi un rūpīgi. Šai dienai gatavojas gan līgavas ģimene, gan līgavaiņa, piešķirot šai dienai īpašu noskaņu. Galu galā kāzu nekad nav par daudz. Kāzas ir notikums, ko atceras visu mūžu.

Kāzu mielasts – kāzu bankets, tā ir īpaša ceremonijas sastāvdaļa. Galu galā Jūs vēlaties pārsteigt skaisti un garšīgi cienājot tuvākos svētku viesus.

Kopš seniem laikiem Uzbekistānā vissvarīgākais ēdiens ir plovs. Šis ir īpašs plovs, pateicoties tradīcijām, to sauc par Kāzu plovu.

Kāzu plovs tiek gatavots no dārgākajiem un labākajiem produktiem, dekorēts ar dažādiem dārzeņiem un augļiem. Ir īpašs šefpavārs “Oshpaz”, kurš rotā plovu pēc saviem ieskatiem. Katra “Oshpaz” plovs atšķiras gan pēc dizaina, gan pēc garšas. Ir slaveni “Ošpazi”, kuri ir ļoti godājami, un ne visi var viņus uzaicināt. Bet gadās, ka plovu gatavo paši vecāki. Interesantākais ir tas, ka saskaņā ar uzbeku tautas tradīcijām ar plovu cienā līgavas tēvs.

Plovs tiek gatavots agri no rīta. Jau iepriekš viesi tiek aicināti norunātā datumā. Nāk tikai vīrieši. Saskaņā ar Uzbekistānas tradīcijām vīrieši un sievietes nāk atsevišķi. Vīrieši no rīta, sievietes pulcējas vakarpusē.

Jo vairāk plovu pasniedzat saviem viesiem, jo ​​bagātāka ir jūsu māja. Vidēji mūsdienās uz plovu nāk no 200 līdz 300 viesiem. Bagātākās ģimenēs no 500 līdz 1000 cilvēkiem.

Atnākt un paēst plovu drīkst arī priekš līgavas un līgavaiņa nepazīstami viesi. Austrumu viesmīlība nekad neļaus Jums izraidīt nepazīstamu cilvēku. Plovs, ar kuru cienā līgavas vecāki ir svētku simbols, ar kuriem viņi vēlas dalīties ar visiem.

Kopš neseniem laikiem, pateicoties dažādu kultūru sajaukšanai, tūrismam, plovs sāka iekarot Eiropu. Tagad Eiropā daudzi cilvēki algo uzbeku pavārus un savos pasākumos gatavo plovu kā galveno ēdienu. Arvien biežāk latviešu kāzās var nobaudīt Plovu.

Plovs ir unikāls ēdiens, ne velti tas tika iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Jau vairākus gadus plovu gatavojam Latvijā, kāzās, dzimšanas dienās, lielos privātos pasākumos. Mēs gatavojam ne tikai vienkārši plovu, bet veidojam veselu pasākumu. Kad būsiet nogaršojuši mūsu plovu, Jums un Jūsu viesiem tas paliks patīkamās atmiņās.