Plova izcelsmes vēsture.

Plovs ir ļoti spilgts, garšīgs, austrumniecisks ēdiens. Mēs viņu zinām kopš bērnības.

Mēs zinām un nojaušam, ka viņa dzimtene ir Vidusāzija.

Kāds saka, ka īstais plovs ir tikai uzbeku, kāds uzskata tadžiku, ir pat cilvēki, kas uzskata, ka plovs parādījās Kirgizstānā.

Tad kam pieder plovs?

Atbildi atrast nav viegli, jo plovs ir ļoti sens ēdiens, par plova izcelsmi klīst daudz leģendu.

1.     Plovu izgudroja Maķedonijas Aleksandrs (Aleksandrs Lielais) 4 gs.p.m.ē. gājiena laika uz Āziju.

2.    Plovu izgudroja Tamerlāns Amirs Timurs (Timurs Lielais) - diženais komandieris un iekarotājs 14. gadsimtā.

3.    Plovu izgudroja Abu Ali Ibn Sina - Pazīstams kā Avicenna - lielisks domātājs, ārsts, zinātnieks. Saskaņā ar šīs leģendas versiju, 10. gadsimtā viņš plovu izgudroja kā ārstniecisku ēdienu.

4.    Pasaku krājumā 1001 nakts ir atsauces uz to, kā karaliene Šahirizada ēda plovu. Taču apkopotajiem darbiem “1001 nakts” arī ir grūti noteikt  autorību un precīzas parādīšanās laiku, pēc dažiem datiem - mūsu ēras 10. gadsimts, pēc citiem -tūkstošgades sākuma datiem.

 

Starp visām leģendām un vēstures faktiem var izvilkt vienu raksturīgu iezīmi. Visas leģendas un fakti par plova pieminēšanu nonāk vienā ģeogrāfiskā reģionā – Vidusāzijā, starp Syr Darya un Amu Darya upēm. Mūsdienās šo reģionu dala divas valstis - Uzbekistāna un Tadžikistāna.

 

Iepriekš šajā teritorijā mitinājās tikai viena tauta. Tās visas ir turku tautas, kuras laika gaitā, tradīciju un aizguvuma kultūru sajaukumā, sadalījās vairākos štatos. Secinājums būs tikai viens - tadžiku un uzbeku plovs – ir pārsteidzoši garšīgs.

 

Mūsdienās šo valstu teritorijā ir vairāk nekā 130 plovu veidi. Un katrs ir pozitīvi īpašs.  

Plovs ir tik ļoti izplatījies visā pasaulē, ka praktiski nemaina savu nosaukumu visās pasaules valodās. Eiropā viņu pazīst kā PILAF. Pat arābu valodā to sauc par Pilaf, bet arābu valodā nav burta P, tāpēc arābi to sauc par Bilaf.

 

2016. gadā UNESCO atzina Uzbekistānas plovu par cilvēces nemateriālo kultūras mantojumu. Tādējādi iemūžinot uzbeku plova vēsturē. Tas, protams, nedod iemeslu uzskatīt, ka plovam vajadzētu būt tikai uzbeku.

 

Galu galā visgaršīgāko plovu joprojām varat nobaudīt Uzbekistānā, Tadžikistānā, Kirgizstānā un Kazahstānā. Plovs ir kļuvis par Vidusāzijas brālīgo tautu vizītkarti.